Tereziny lázně se nacházejí ve městě Dubí, na jižním svahu Krušných hor, v nadmořské výšce 420 metrů. Pro své blahodárné terapeutické účinky, architektonickou jedinečnost, nádherné přírodní prostředí a úžasné výhledy do okolí, jsou Tereziny lázně již od roku 1870 vyhledávaným léčebným zařízením.

Unikátní umístění Tereziných lázní je vynikající i z důvodu dostupnosti. Nachází se v severní části České republiky na úpatí Krušných hor v blízkosti hranic s Německem, 5 kilometrů od známého lázeňského místa Teplice, přibližně 90 km od hlavního města Prahy a 50 km od německých Drážďan.

Historie Tereziných lázní sahá až do roku 1870, kdy byly lázně vybudovány dr. Brecherem jako Vodoléčebný Ústav. Po 150 letech historie lázní a lékařské rehabilitace se Tereziny lázně staly moderním pracovištěm vycházejícím z dlouholeté tradice a zkušeností, které nabízí vysoce kvalitní lékařskou péči a terapii. V současné době se Tereziny lázně zaměřují převáženě na léčbu pohybových a nervových onemocnění. Jsme specialisté na stavy po mozkových příhodách, po operacích páteře a mozku, obrně a dalších nemocí.

Naše zařízení je plně uzpůsobeno pro vozíčkáře – je kompletně bezbariérové a veškeré služby jsou přístupné „pod jednou střechou“. Vodoléčba včetně bazénu je vybavena zvedacími zařízeními. Zajímavostí komplexu je jeho téměř tří hektarová rozloha s vlastním překrásným lesoparkem, který nabízí nenáročný bezbariérový terén, opalovárnu, tenisový kurt, minigolfové hřiště a venkovní bazén.

Všechny programy pro naše klienty jsou připravovány individuálně na základě vstupních lékařských prohlídek a kineziologického rozboru pro každého hosta tak, aby bylo dosaženo co nejlepšího léčebného efektu. Terapie je prováděna proškolenými a odborně způsobilými pracovníky. 

Rehabilitační péče je doplněna o balneoprovoz, elektroléčbu a termoterapii. Hlavní léčebnou metodou je individuální léčebná tělesná výchova, která je prováděna odborně vyškolenými fyzioterapeuty.